Czy dobre samopoczucie zależy od naszej psychiki?

dobre-samopoczucie.jpg Dobre samopoczucie to podstawa szczęśliwego życia – jeśli jesteśmy uśmiechnięci, zdrowi i potrafimy cieszyć się z życia, z pewnością odbierzemy z niego wiele przyjemności. Niekiedy jednak zdarzają się dni, w których nie mamy ochoty na podjęcie jakichkolwiek działań, jesteśmy senni, nie mamy humoru, czasem sprawiamy przykrość najbliższym. Od czego zależy więc stan naszego samopoczucia?
Powodów, przez które mamy takie a nie inne samopoczucie danego dnia może być wiele. Może wpływać na to nasza psychika, brak lub nadmiar konkretnych minerałów czy witamin, ale też różne życiowe sytuacje – podczas ciężkiej choroby kogoś bliskiego trudno spodziewać się, że będziemy mieć dobry humor. Psychika odgrywa więc szczególnie ważną rolę – to, jak bardzo jesteśmy odporni na przeciwstawianie się trudnym problemom decyduje o tym, czy poradzimy sobie z ich rozwiązywaniem.
Innym powodem wahań samopoczucia jest ciśnienie atmosferyczne. Wiele osób odczuwa jego wzrosty czy spadki, jednego dnia będąc sennym, nie mając siły na podjęcie jakichkolwiek działań, innego zaś pozostając nadzwyczaj rozbudzonym i aktywnym.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarza

Aby dodać komentarz, wypełnij formularz poniżej.

Twoje dane

Dodaj komentarz